پیشگیری, درمان خانگی

زود انزالی و الکل + آیا مشروبات الکلی باعث زودانزالی میشه؟

زودانزالی و الکل

مشروبات الکلی نسبت به تیپ‌‌های شخصیتی مختلف ممکن است تاثیرات متفاوتی روی عملکرد جنسی افراد داشته باشد اما بسیاری از افراد گمان می‌کنند که مصرف الکل توان جنسی آن‌ها را افزایش داده و عملکردشان را بهبود می‌بخشد. برای جواب به این سوال که مشروبات الکی باعث زودانزالی میشه یا نه با ما همراه شوید تا به صورت علمی به این سوال پاسخ دهیم.

تاثیر مشروبات الکلی روی روابط جنسی

مصرف الکل در کوتاه مدت سطح تستسترون مردها را بالا برده و در نتیجه منجر به افزایش میل جنسی موقت در آنان می‌شود. به علاوه مصرف الکل در کوتاه مدت باعث افزایش اعتماد به نفس مردان شده و عملکرد آنان را در رختخواب بهتر می‌کند. اما این تاثیرات به صورت مقطعی است و در دراز مدت مصرف متداوم الکل می‌تواند  باعث افزایش ترشح هورمون زنانه‌ی استروژن شده و باعث کاهش میل جنسی در آنان شود. از طرفی مصرف طولانی مدت الکل با تاثیر مخربی که روی مغز می‌گذارد می‌تواند  باعث زود انزالی و اختلال نعوظ شود.

تاثیر الکل بر روی نعوظ

مصرف دراز مدت الکل می‌تواند باعث کاهش جریان خون به آلت تناسلی شده و‌نعوظ را مشکل کند. طبق تحقیقات ۷۰ درصد مردان الکلی از اختلال نعوظ رنج می‌برند. این اختلال هم ‌در شروع نعوظ اتفاق می‌افتد که مغز باید فرمان نعوظ را به آلت تناسلی بفرستد ولی تحت تاثیر الکل دچار تاخیر در تصمیم گیری می‌شود و هم در مدت زمان نعوظ دچار اختلال می‌شود، چون که جریان خون به درستی در آلت تناسلی برقرار نمی‌شود‌. در ادامه همراه ما باشید تا به سوال  آیا مصرف مشروبات الکلی باعث زودانزالی میشه پاسخ دهیم

آیا مصرف مشروبات الکلی باعث زودانزالی می‌شود؟

جواب این سوال ساده نیست. زیرا ممکن است در ابتدای شروع به مصرف الکل و به خاطر هیجانات ناشی از تحت تاثیر الکل بودن و کاهش تمرکز دچار دیرانزالی شوید که البته در مورد همه صدق نمی‌کند. اما در طولانی مدت و طی مصرف مداوم الکل احتمال زودانزالی بالا می‌‌رود. چرا که مصرف طولانی مدت الکل باعث کاهش هورمون‌های مردانه شده و این امر یکی از دلایل زودانزالی است. از طرفی الکل مغز و اعصاب را دچار مشکلات و اختلالاتی می‌کند که باعث ارگاسم کوتاه مدت و لذت جنسی پایین‌تر می‌شود.

تاثیر الکل در زودانزالی و ناباروری مردان

حال که به این سوال پاسخ دادیم که مصرف مشروبات الکلی باعث زودانزالی میشه یا نه؟ نوبت به بررسی تاثیر الکل در ناباروری مردان می‌رسد. طبق تحقیقات مصرف طولانی مدت الکل می‌تواند تاثیر مخربی روی هورمون‌های مردانه وکیفیت اسپرم مردان گذاشته و باعث ناباروری آن‌ها شود. مصرف مداوم الکل باعث کاهش چشمگیر حجم منی، تعداد اسپرم و تحرک اسپرم می‌شود. به علاوه طبق تحقیقات مصرف الکل می‌تواند باعث کوچک شدن بیضه‌ها شده و باعث بروز مشکلات جنسی بیشتری شود.

تاثیر مصرف الکل در میل جنسی زنان

 با یک‌بار مصرف کردن الکل ممکن است به نظر برسد که زنان میل جنسی و تحریک پذیری بالایی را تجربه می‌کنند اما باید بدانید  که  مصرف طولانی مدت الکل باعث کاهش میل جنسی وتحریک پذیری پایین در آنان می‌شود. علاوه بر این لذت رابطه را در طولانی مدت کم کرده باعث‌ می‌شود نقاط حساس سخت‌تر تحریک شود و ارگاسم را برای زن سخت‌تر می‌کند. همچنین مصرف الکل باعث خشکی واژن شده و رابطه را برای زنان دردناک می‌کند که خود می‌تواند باعث کاهش میل جنسی آنان شود.

مصرف الکل و مشکلات باروری در زنان

مصرف الکل می‌تواند در فرایند تخمک گذاری زنان مشکل ایجاد کند. که این امر باعث کاهش قدرت باروری در آنان می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که  شانس بارداری در زنانی که  حتی به میزان کمی الکل مصرف می‌کنند به طرز چشمگیری کاهش می یابد. علاوه بر این میزان تولد نوزاد سالم و زنده  در زنانی که مشروبات الکلی مصرف می‌کنند بسیار کم‌تر از زنان دیگر است.  همه‌ی ما از آثار مخرب الکل در بارداری برای جنین  آگاه هستیم. از آنجایی که هر لحظه ممکن است زن باردار بوده و به آن واقف نباشد بهتر است با احتیاط بیشتری سراغ مصرف الکل برود و حتی در مورد مصرف بسیار کم الکل هم جانب احتیاط را رعایت کند.

معجون افزایش میل جنسی

بیشتر افرادی که در زمینه‌ی رابطه‌ی جنسی به سراغ الکل می‌روند از دوست یا آشنایی در زمینه‌ی افزایش میل و لذت جنسی و ارگاسم لذت بخش شنیده‌اند که آن‌ها را به مصرف الکل تحریک کرده است. اما همانطور که در طول این مقاله به آن اشاره شد این موضوع سرابی بیش نیست و شاید در کوتاه مدت مصرف الکل باعث توهم افزایش میل جنسی یا کیفیت رابطه‌ی جنسی شود آن‌هم در عده‌ی معدودی از افراد اما در دراز مدت آثار مخربی بر روی  رابطه‌ی جنسی و روابط زناشویی ما خواهد گذاشت. در این راستا ما به همه‌ی کسانی که به دنبال یک محرک قوی جنسی که افزایش دهنده‌ی میل جنسی بوده و بهبود دهنده‌ی مشکلات نعوظ و زودانزالی باشد می‌گردند معجون قوای جنسی را پیشنهاد می‌دهیم. این معجون با دارا بودن عصاره گیاهانی همچون جنسینگ، طارونه، دارچین، اسطوخودوس و … که تاثیر مثبتشان روی عملکرد جنسی و افزایش میل جنسی ثابت شده است یک معجون محرک میل جنسی قوی است که شما را از خوردن الکل و هر گونه ماده‌ی به ظاهر محرک دیگری بی‌نیاز می‌کند .

کلام آخر

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد مصرف مشروبات الکلی هم در زنان و هم در مردان در دراز مدت آثار مخربی از قبیل کاهش میل جنسی،مشکل در ارگاسم، اختلال در نعوظ و … دارد. اما خوشبختانه قطع مصرف الکل تا حد زیادی می‌تواند این آثار مخرب را جبران کرده و فرد را به حالت عادی بازگرداند. البته در این راه سختی‌ها و مشکلاتی وجود دارد که باید برای حل آن‌ها زمان داد. پس نگران نباشید و در صورتی که مدتی از مصرف متداوم‌الکل شما میگذرد و هر یک از علائمی که در بالا ذکر شده است به سراغ شما آمد بهتر است هر چه زودتر نسبت به درمان و ترک این ماده مخرب اقدام کنید و فریب تبلیغات افراد کم سواد را در رابطه با تاثیر مثبت الکل روی روابط جنسی نادیده بگیرید. ما در این مقاله به سوال آیا مصرف مشروبات الکلی باعث زودانزالی میشه پاسخ دادیم و تاثیر الکل بر فاکتورهایی نظیر، میل جنسی، نعوظ و باروری را بررسی کردیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *