بیماری شناسی

سردرد و کمبود آهن + درمان

سردرد و کمبود آهن

در این مقاله می‌خواهیم درباره سردرد و کمبود آهن در بدن برای شما صحبت کنیم. می‌خواهیم بدانیم دلایل ایجاد سردرد در بدن چیست و سردرد ناشی از کم خونی چگونه اتفاق می‌افتد. قصد داریم که انواع سردرد را نام برده و بدانیم هر کدام به چه دلیل در بدن ایجاد می‌شود. برای دانستن این مطالب تا پایان مقاله را مطالعه بفرمایید.

سردرد

سردرد یک درد شایع است که تمامی مردم در عمر خود به طور مکرر آن را تجربه کرده‌اند. سردرد به علت‌های گوناگونی رخ می‌دهد. در واقع درد در بالای گردن و در ناحیه سر را سردرد می‌نامیم. سردرد بیشتر به دلیل تغییر در سیستم عصبی بدن رخ می‌دهد، اما ممکن است که علت‌های دیگری نیز داشته باشد. در ادامه دلایل سردرد را بیشتر بررسی می‌کنیم.

دلایل سردرد و کمبود آهن

یکی از دلایلی که ممکن است باعث ایجاد سردرد در بدن شود، عامل ژنتیک است. بیشتر مردم به دلیل اینکه خانواده‌هایشان دچار بیماری سردرد بوده‌اند و این بیماری از طریق کروموزوم به آن‌ها انتقال پیدا  کرده است، دچار سردرد می‌شوند

دلیل دیگری که باعث ایجاد سردرد می‌شود ، عوامل محیطی می‌باشد. به عنوان مثال قرار گرفتن در معرض صداهای بسیار ناهنجار و شدید و یا قرار گرفتن در معرض آلودگی و تنفس در هوای آلوده ممکن است که باعث سردرد انسان شود. مواد شیمیایی، استنشاق بعضی از عطرها و رایحه‌های شدید، نور شدید و مطالعه سنگین، قرار گرفتن در برابر مواد آلرژی زا و… همگی از عوامل محیطی هستند که سردرد را در بدن به وجود می‌آورند.

سردرد و کمبود آهن نیز با یک دیگر رابطه مستقیمی دارند. کمبود آهن در بدن نیز باعث بروز سردرد می‌شود.

از دیگر دلایل ایجاد سردرد در بدن می‌توان به تغییر در آداب غذایی و زندگی انسان اشاره کرد. به عنوان مثال زمانی که در الگوی خواب انسان تغییراتی رخ دهد، سردرد در بدن رخ می‌دهدد. همچنین استفاده از داروهای ضداسترس و یا برخی از داروها نیز سبب ایجاد درد در قسمت سر می‌شود. استرس بیش از حد داشتن و یا قرار گرفتن در شرایط تنش‌زا نیز سردرد را ایجاد می‌کند.

آسیب فیزیکی مانند ضربه به سر و تصادف، و ابتلا به بعضی از بیماری‌های عفونی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی سردرد را به همراه دارد.

دلایلی که در بالا توضیح داده شد، از انواع مختلف دلایل ایجاد سردرد در بدن می‌باشد. اگر شما دچار سردرد شده‌اید کافی است در ابتدا بررسی کنید که کدام یک از موارد بالا برای شما رخ داده است که سردرد در بدن شما ایجاد شده است. در این صورت تشخیص و درمان سردرد راحت‌تر می‌شود. در ادامه با انواع سردرد بیشتر آشنا می‌شویم.

انواع سردرد

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم با انواع سردرد آشنا شویم.

  • سردرد تنشی

اولین نوع سردرد، سردرد تنشی نام دارد. نام دیگر این بیماری سردرد عصبی نیز می‌باشد. این نوع از سردرد همانطور که از نامش پیداست به دلیل ایجاد استرس و اضطراب و تنش در بدن ایجاد شده و علاوه بر سردر، درد در قسمت چشم‌ها و شقیقه‌ها را نیز به همراه دارد. این سردرد معمولا طولانی بوده و تا هنگامی که اعصاب بدن به حالت عادی و بدون استرس برنگردد ادامه خواهد داشت. برای درمان این سردرد کافی است تا شما سبک زندگی و عادات خود را تغییر داده و از رفتارهای تنش‌زا دوری کنید.

  • سردرد میگرنی

نوع بعدی سردرد، سردرد میگرنی نام دارد. بیشتر مردم این مدل سردرد را تجربه کرده‌اند. سردرد میگرنی بیشتر در یک طرف از سر رخ می‌دهد. سردرد میگرنی همراه با سرگیجه و حالت تهوع بوده و در هنگام بروز فرد بر روی نور و صدا حساس می‌شود و بیشتر دوست دارد در جایی تاریک و بی سروصدا باشد. بهتر است اگر مرتب دچار سردرد می‌شوید بهتر است با پزشک مشورت کنید. زیرا علائم سردرد میگرنی با سکته مغزی مشابه است. بنابراین لازم است تا در صورت مشاهده این علائم و برای اطمینان از عدم بروز سکته به پزشک مراجعه کنید.

  • سردرد سینوسی

این سردرد زمانی اتفاق می‌افتد که انسان دچار بیماری و ابتلا به آنفولانزا و بیماری‌هایی شبیه به آن باشد. در این هنگام شقیقه‌ها و پیشانی دچار درد شده و در اطراف چشم، گونه‌ها و بینی نیز گاهی درد ایجاد می‌شود. سردرد سینوسی بیشتر با عفونت همراه بوده و با خم کردن سر به جلو و خم شدن نیز درد آن بیشتر می‌شود. برای رفع سردرد سینوسی باید با مشورت پزشک دارو مصرف کنید.

سردرد ناشی از کمبود آهن

رابطه سردرد و کمبود آهن به این گونه است که وقتی بدن با کمبود آهن رو به رو شود، میزان هموگلوبین و گلبول قرمز نیز در خون کاهش پیدا می‌کند. کاهش این دو مورد در بدن سبب کم خونی شده و در نتیجه اکسیژن به اندازه کافی به تمامی اندام‌های بدن و مغز نمی‌رسد. در این هنگام بدن با سردرد رو به رو می‌شود. بنابراین اگر شما سردردهای همیشگی داشته و با دارو و مسکن برطرف نمی‌شود لازم است تا با انجام آزمایش از میزان آهن در بدن خود و کم خونی مطلع شوید. در صورت کم خونی لازم است تا موادی خونساز را مصرف کنید. در ادامه ما محصولی را به شما معرفی می‌کنیم که برای درمان کم خونی بسیار مفید است.

معجون خونساز

در قسمت قبل درباره سردرد و کمبود آهن و کم خونی مطالبی را برای شما توضیح دادیم. محصولی که به آن اشاره شد، معجون خونساز نام دارد. این معجون همانطور که از اسمش پیداست برای خونسازی در بدن و جلوگیری از کمبود آهن و کم خونی بسیار موثر است. معجون خونساز حس خوب کاملا گیاهی بوده و بدون دخالت مواد شیمیایی تولید شده است. گیاهانی در تولید این معجون به کار رفته است که کم خونی را درمان کرده و از بروز فقر آهن در بدن جلوگیری می‌کند. برای خرید این معجون فوق العاده کافی است بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله درباره سردرد و کمبود آهن به طور کامل برای شما توضیح دادیم و دانستیم که سردرد ناشی از کم خونی چگونه رخ می‌دهد. همچنین با دلایل سردرد در بدن آشنا شده و انواع سردرد را نیز شناختیم. در این مقاله محصولی بسیار فوق العاده و قوی برای درمان کم خونی معرفی شد که معجون خونساز حس خوب نام دارد. امیدواریم این مقاله درباره سردرد و کمبود آهن و سردرد ناشی از کم خونی برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *