بیماری شناسی, درمان خانگی

اختلال ارگاسم چیست؟ + درمان

اختلال ارگاسم

امروزه مشکلات جنسی به یکی از پرچالش‌ترین مشکلات زوجین در زندگی زناشویی تبدیل شده است. افراد زیادی در سرتاسر جهان و ایران درگیر این مشکل شایع هستند. مشکلات جنسی طیف بزرگی از مشکلات شامل کاهش میل جنسی، ضعف قوای جنسی، اختلال نعوظ و اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی را شامل می‌شود. که هر فردی ممکن است با یک و یا چند مورد از آن درگیر باشد. هدف ما در این مقاله پرداختن به اختلال ارگاسم  و دانستن این است که آنورگاسمی چیست و چرا اتفاق می‌افتد و درمان اختلال ارگاسم چیست . پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بررسی کنیم اختلال ارگاسم چیست.

اختلال ارگاسم

اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی مشکلی است که در آن فرد به اوج لذت جنسی و ارضاء شدن نمی‌رسد. این مشکل ممکن است دائمی بوده یعنی فرد هیچگاه ارگاسم را تجربه نکرده باشد و یا اینکه مقطعی بوده و فرد در فواصل بسیار طولانی ارگاسم را تجربه کند و یا اینکه ارگاسم در فرد به سختی و در طول رابطه‌ی جنسی بسیار طولانی اتفاق بیفتد. این اختلال در زنان شایع‌تر از مردان است.

آنورگاسمی چیست و چرا اتفاق می‌افتد.

آنورگاسمی نام دیگر اختلال جنسی است و دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد که در مردان و زنان ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی اگر بخواهیم بدانیم شایع‌ترین علل آنورگاسمی چیست باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افزایش سن و کهولت سن
 • مشکلات جسمی در دستگاه تناسلی و یا سابقه‌ی جراحی
 • اعتیاد به مواد مخدر و الکل
 • سابقه‌ی سوءاستفاده جنسی
 • مشکلات روحی و روانی شامل: افسردگی، اضطراب، کمبود اعتماد بنفس
 • عوارض برخی از داروها
 • شرم و خجالت
 • مشکلات زناشویی و اختلافات
 • برخی از بیماری‌ها مانند دیابت و…
 • خودارضایی و یا اعتیاد به پورنوگرافی

اختلال در مردان

این مشکل در مردان کمتر از زنان است و به این صورت اتفاق می‌افتد که علی‌رغم  تحریک کامل جنسی و نزدیکی طولانی مدت ارگاسم و ارضای نهایی اتفاق نمی‌افتد با با تاخیر طولانی مدت همراه است به طوری که هر دو طرف خسته شده و از ادامه‌ کار منصرف می‌شوند.

اختلال ارگاسم در زنان

همانطور که گفتیم آنورگاسمی در زنان شایع‌تر است و دلیل آن ممکن است به خاطر احساس شرم بیشتر در زنان و عدم اعتراف آن‌ها به این مسئله باشد. طبق تحقیقات حدود ده درصد از زنان هرگز ارگاسم را تحربه نمی‌کنند که احتمال دارد این درصد به مراتب بیشتر باشد چرا که بسیاری از زنان در روابط خود وانمود به ارگاسم می‌کنند.

تا اینجا دانستیم که اختلال ارگاسم چیست و آنورگاسمی چیست و چرا اتفاق می‌افتد در ادامه همراه ما باشید تا انواع آنورگاسمی را بررسی کرده و درمان اختلال ارگاسم را با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع اختلال ارگاسم

آنورگاسمی شدت‌های مختلفی دارد و ممکن است در هر فردی متفاوت باشد . چهار نوع یا سطح آنورگاسمی داریم که عبارتند از:

 • آنورگاسمی اولیه یا شدید: در این نوع اختلال ارگاسم، فرد تا کنون هرگز ارگاسم نهایی را تجربه نکرده است.
 • آنورگاسمی ثانویه: در این نوع اختلال علی‌رغم این‌که فرد در گذشته توانایی ارگاسم را داشته است به دلیل اتفاقاتی این توانایی را از دست داده است.
 • آنورگاسمی موقعیتی: در این نوع اختلال فرد فقط در شرایط و موقعیت‌های خاص به ارگاسم می‌رسد که از چند نوع دیگر شایع تر است.
 • آنورگاسمی زمانی: در این نوع اختلال ارگاسم اتفاق می‌افتد اما برای رسیدن به آن فرد باید وقت و توان بسیار طولانی را صرف کند.

درمان اختلال ارگاسم چیست؟

همانطور که در پاراگراف‌های قبلی به آن اشاره کردیم اغلب دلایل آنورگاسمی مشکلات زمینه‌ای روحی و جسمی است که با برطرف کردن آن‌ها می‌توان تا حد زیادی به رفع این مشکل کمک نمود. برای مثال درمان مشکلات روحی از قبیل افسردگی و اضطراب و یا کمبود اعتماد بنفس و یا قطع مصرف داروهای موثر در ایجاد اختلال ارگاسم ، ترک مصرف مواد مخدر و الکل، حل مشکلات زناشویی و مشورت با یک تراپیست ماهر برای درمان مشکلات روانی گذشته می‌تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد. برخی از خوراکی‌ها و دمنوش‌های مفید برای رفع این اختلال هم وجود دارد که مصرف آن‌ها می‌تواند روند درمان را تسریع ببخشید. این خوراکی‌ها عبارتند از:

 • دارچین و عسل: ترکیب این دو باهم می‌تواند به رفع مشکل اختلال در ارگاسم کمک کند. روزانه یک قاشق عسل و دارچین را با هم ترکیب کرده و میل نمائید.
 • زنجبیل و عسل: ترکیب این دو نیز به دلیل بالا بردن جریان خون در آلت تناسلی به بهبود ارگاسم بسیار کمک می‌کند. هر شب نصف قاشق از آن را میل نمائید.
 • عرق طارونه: این عرق یکی از بهترین گیاهان در طب سنتی برای تقویت قوای جنسی و بهبود عملکرد جنسی است.
 • عرق گزنه: این عرق افزایش دهنده‌ی تستسترون است و می‌تواند عملکرد ارگاسم را بهبود ببخشد.
 • سیاه‌دانه: سیاه‌دانه تقویت کننده قوای جنسی و نعوظ است.

بهترین درمان

همه‌ی مواردی که در پاراگراف‌های قبلی به آن‌ها اشاره شد می‌تواند به رفع اختلال آنورگاسمی کمک کند اما ما اینجاییم تا بهترین و سریع‌ترین راه حل درمان اختلال ارگاسم را با شما به اشتراک بگذاریم و آن چیزی نیست به جز معجون قوای جنسی! این معجون که از ترکیب عصاره گیاهان مفید و موثر در تقویت قوای جنسی و عملکرد آن و همینطور بهبود نعوظ و ارگاسم تولید شده است یک راه بسیار سریع و مطمئن برای درمان اختلال ارگاسم و البته دیگر مشکلات جنسی است که شما را از مصرف بسیاری از داروهای شیمیایی و گیاهی دیگر معاف می‌کند. به علاوه این معجون علی‌رغم عملکرد قوی و تاثیر گذار بسیار مقرون به صرفه است و به راحتی نیز می‌توانید آن را تهیه کرده و با خوردن روزانه یک استکان از آن تاثیر آن‌را به چشم ببینید. برای خرید این محصول می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

کلام آخر

مشکلات جنسی می‌تواند بنیان خانواده را متزلزل کرده و به اختلافات بسیاری دامن بزند پس بنابراین بسیار مهم است که بتوان به درستی آن را مدیریت کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را درمان کنیم.

ما در این مقاله بررسی کردیم آنورگاسمی چیست و راه‌های درمان اختلال ارگاسم را با شما به اشتراک گذاشتیم و یک معجون بسیار مفید برای درمان انواع اختلالات جنسی را با عنوان معجون قوای جنسی به شما معرفی کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *