بیماری شناسی

معده درد عصبی چیست؟ + درمان

معده درد عصبی

در این مقاله می‌خواهیم درباره معده عصبی و معده درد عصبی صحبت کنیم. ممکن است این درد تا به حال برای شماهم پیش آمده باشد که با حملات عصبی و یا استرس شدید دچار معده درد شده باشید. این درد، معده درد عصبی نام دارد. در این مقاله می‌خواهیم درباره درمان معده درد عصبی بیشتر صحبت کرده و این عارضه را بهتر و بیشتر بشناسیم. برای دانستن تمامی اطلاعات درباره معده عصبی تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

معده

معده بعد از مری قرار داشته و اولین اندام در دستگاه گوارشی بدن است. معده یک اندام کیسه‌ای است که با توجه به وضعیت پر بودن ممکن است اشکال مختلفی را داشته باشد. معده عضلانی و بسیار عروقی بوده و قابل انبساط می‌باشد. معده در سمت چپ شکم و در ربع فوقانی قرار دارد. همانطور که می‌دانید معده وظیفه هضم کردن غذا را بر عهده دارد.

اما در این میان ممکن است مشکلاتی سبب آسیب به معده شود. یکی از آسیب‌هایی که به معده وارد می‌شود، معده عصبی نام دارد که در این مقاله می‌خواهیم در این باره بیشتر صحبت کنیم.

معده درد عصبی

شاید این مورد برای شما پیش آمده باشد که در هنگام عصبانیت سوزشی را در قسمت بالایی شکم خود احساس کرده باشید و یا شنیده باشید که افرادی هستند که در هنگام عصبانیت و استرس می‌گویند معده‌ام ترش می‌کند و یا وقتی عصبانی می‌شوم دلم درد می‌گیرد، علل این بروز این موارد چیست؟ چرا در بعضی افراد در هنگام تحریک اعصاب بدن، دل درد و معده درد رخ می‌دهد؟

در پاسخ به این سوال‌ها باید بگوییم زمانی که شما تحت تاثیر احساسات و هیجانات کنترل نشده قرار می‌گیرید و یا احساساتی مانند درد، غم و رنج را تجربه می‌کنید، معده شما تحت تاثیر این عواطف به درد آمده و مواردی مانند رفلاکس معده رخ می‌دهد.

به برگشت مواد غذایی از معده به مری و حلق که سبب سوزش گلو شده، رفلاکس معده می‌گویند.

امروزه بیشتر مردم دچار حملات عصبی شده و مشکلاتی عصبی و روانی را تجربه می‌کنند. بیشتر مشکلات گوارشی نیز از همین مشکلات عصبی شروع می‌شوند. عواملی مانند غم، افکار منفی، درد و رنج، غصه خوردن، خشم، استرس و اضطراب، ترسو بودن و … که بر روح و روان افراد اثر می‌گذارد، علاوه بر مشکلات عصبی، مشکلات گوارشی را نیز به همراه دارد.

البته باید در نظر داشته باشید که معده درد عصبی حالتی پایدار نیست. یعنی بیشتر در هنگام بروز مشکلات عصبی ایجاد شده و پس از گذشت مدتی که اعصاب بدن به حالت عادی و پایدار برگردند، معده عصبی نیز آرام می‌شود.

بنابراین اگر دچار این موارد هستید در درجه اول باید سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده و با نفس‌های عمیق و متعدد سعی در آرام کردن اعصاب بدن خود کنید. در این حالت نیز معده عصبی آرام شده و دردهای آن را تجربه نخواهید کرد.

علائم معده درد عصبی

شاید شما تا نام معده عصبی و معده درد عصبی را بشنوید منتظر دردهای شدید و دل درد باشید. اما باید بگوییم که این مورد در افراد کمی اتفاق می‌افتد و در اصل علائم معده درد عصبی مواردی دیگر می‌باشد. دلشوره، استرس و اضطراب شدید، احساس نگرانی بی مورد، سوء هاضمه و بی اشتهایی، حالت تهوع، تکرر ادرار، احساس گرما و داغی در قسمت شکم و.. از شایع‌ترین علائم معده عصبی می‌باشد. اگر معده درد عصبی بر اثر ترشح بسیار زیاد اسید معده باشد علائمی مانند سوزش سر معده، رفلاکس معده، احساس ترشی در قسمت دهان، بوی بد دهان و آفت دهانی را به همراه دارد.

درمان معده درد عصبی

معده عصبی برای افراد بسیار ناراحت کننده می‌باشد. این افراد هنگام مواجه با هر تغییر احساس و هیجانی معده عصبی را تجربه می‌کنند. به همین علت به دنبال رفتار و راه درمانی برای این مشکل می‌باشند. در این قسمت از این مقاله ما چند مورد از روش‌های درمان معده درد عصبی را برای شما بازگو می‌کنیم.

اولین روش برای درمان معده درد عصبی شناخت هیجانات و احساس خود می‌باشد. افراد با این مشکل باید در درجه اول بدانند چه مواردی ممکن است بر روی احساسات و سیستم عصبی بدنشان تاثیر بگذارد. در این صورت در هنگام مواجه با این موارد به راحتی می‌توانند هیجانات خود را کنترل کرده و از تحریک سیستم عصبی خود جلوگیری کنند.

روش بعدی در درمان معده عصبی استفاده از دارو می‌باشد. داروهای شیمایی در داروخانه‌ها وجود دارد که برای درمان این عارضه تجویز می‌شود.

راه بعدی برای درمان معده درد عصبی استفاده از روش‌های خانگی و گیاهان دارویی می‌باشد. این روش بسیار مناسب‌تر بوده و عوارض خاصی برای بدن ندارد. استفاده از گیاهان دارویی برای درمان انواع بیماری‌ها مفید بوده و از بروز بیشتر آن‌ها در بدن نیز جلوگیری می‌کند. بهترین کار استفاده از گیاهان دارویی جهت تقویت عضلات و اعصاب معده می‌باشد. هنگامی که معده قوی بوده و در برابر مشکلات عصبی تحریک نشود، بیماری‌های مربوط به آن نیز کمتر رخ می‌دهد.

معجون معده

همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت معده در برابر انواع بیماری‌ها استفاده از گیاهان دارویی می‌باشد. ما به شما معجون معده حس خوب را پیشنهاد می‌کنیم. معجون معده حس خوب یک معجون کاملا گیاهی است که از تقطیر آب و عصاره گیاهان دارویی به دست آمده است.

این معجون از گیاهانی مانند زنیان، بابونه، شیرین بیان و بومادران تولید شده است. این گیاهان نه تنها برای تقویت معده بسیار مفید هستند، بلکه بر روی دیگر قسمت‌های بدن تاثیری مثبت گذاشته و از بروز دیگر بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. استفاده از این معجون بسیار راحت بوده و لازم است روزانه بعد از هر وعده غذایی به اندازه یک استکان از این معجون مصرف شود. برای خرید این معجون بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به طور کامل با مفهوم معده عصبی و معده درد عصبی آشنا شدیم و دانستیم که در واقع این عارضه با ایجاد درد همراه نیست بلکه سبب بروز علائمی دیگر در بدن می‌شود. در این مقاله راه‌های درمان معده عصبی به طور کامل توضیح داده شد و محصولی را معرفی کریم که برای درمان این عارضه و تقویت معده بسیار مفید می‌باشد. این محصول، معجون معده حس خوب نام دارد. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *