بیماری شناسی, درمان خانگی

دفع سنگ کلیه + راهکار های فوری

دفع سنگ کلیه

کلیه‌ها یکی از مهم‌ترین اندام حیاتی بدن هستند که اشکال در عملکرد آن‌ها شما را با مشکل جدی رو به رو می‌کند. سنگ کلیه یکی از بیماری‌هایی است که میتواند عملکرد کلیه را با مشکل مواجه کند. ما در این مقاله می‌خواهیم سنگ کلیه را بیشتر بشناسیم و راه حل سریع برای دفع سنگ کلیه را به شما ارائه کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با معرفی بهترین معجون برای دفع سنگ کلیه راه‌ دفع فوری سنگ کلیه را برای شما هموار کنیم.

سنگ کلیه و دلایل ابتلا به آن

سنگ کلیه به دلیل رسوب املاح معدنی در کلیه‌ها تشکیل می‌شود و تا زمانی که بی حرکت باشد هیچ علائم و نشانه‌ای ندارد. اما زمانی که شروع به حرکت کند با نشانه‌هایی از قبیل درد در ناحیه پشت و پهلوها، درد در ناحیه شکم، تکرر ادرار، تغییر رنگ ادرار به رنگ صورتی یا قرمز به خاطر وجود خون در ادرار، تخلیه نشدن کامل ادرار، حالت تهوع و تب و لرز همراه است.

دلایل ابتلا به سنگ کلیه عبارتند از:

 • کم آبی بدن
 • رژیم غذایی ناسالم و پر نمک
 • چاقی
 • برخی بیماری‌های زمینه‌ای مانند التهاب معده، نقرس، دیابت، تیروئید پرکار
 •  مصرف برخی از داروها،  مثل کلسیم یا داروی ضد صرع و …

سنگ کلیه بیشتر در چه کسانی شایع است

به غیر از عواملی که در پاراگراف بالا به آن اشاره کردیم باید بدانید که عوامل دیگری هم هست که برخی افراد را بیشتر در معرض سنگ کلیه قرار می‌دهد. برای مثال مردان بیشتر از زنان به سنگ کلیه دچار می‌شوند و یا افرادی که در یکی از افراد  خانواده‌ی خود سابقه‌ی سنگ کلیه دارند بیشتر احتمال ابتلا به سنگ کلیه را دارند. از طرفی کسانی که یک‌بار به سنگ کلیه دچار شده باشند احتمال ابتلای مجددشان بسیار بیشتر است، و طبق تحقیقات افراد بین ۲۰ تا پنجاه سال بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه قرار دارند.

دفع فوری سنگ کلیه

برای دفع فوری سنگ کلیه چند راه وجود دارد:

 1. درمان دارویی: پزشک پس از  آزمایشات و بررسی سونوگرافی شما و نسبت به جنس و سایز سنگ داروهای شیمیایی مربوطه را تجویز می‌کند.
 2. سنگ شکنی: برای سنگ‌های بزرگتر با استفاده از امواج صوتی و ارتعاشاتی که ایجاد میکند سنگ را به تکه‌های کوچکتر تقسیم میکنند تا دفع آن راحت تر باشد.
 3. جراحی: گاه  سنگ‌های بزرگ تنها از طریق جراحی از بین می‌روند.
 4. درمان‌های خانگی: در ادامه بیشتر این روش را توضیح خواهیم داد، و بهترین معجون برای دفع سنگ کلیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

چند راه حل سریع برای دفع سنگ کلیه از طریق خانگی

راه حل سریع برای دفع سنگ کلیه از طریق خانگی عبارتند از:

 • نوشیدن آب و مایعات زیاد: با اینکار دفع ادرار بیشتر خواهد شد و شانس دفع سنگ بالا می‌رود.
 • سرکه سیب: این سرکه دارای اسید استیک است که به حل شدن سنگ کمک می‌کند.
 • هندوانه: هندوانه به صورت پخته شده برای دفع فوری سنگ کلیه بسیار مفید است.
 • انار: آب انار برای دفع سنگ کلیه پیشنهاد می‌شود.
 • ترکیب عسل و سیاه دانه
 • چای سبز
 • جوش شیرین
 • ترب سیاه

چند راه حل سریع برای دفع سنگ کلیه از طریق طب سنتی و گیاهان دارویی

غیر از راه‌هایی که در پاراگراف‌های قبلی به آن اشاره شد چند گیاه دارویی هم وجود دارد که دمنوش و یا عرقیجات آن‌ها  برای رفع فوری این مشکل بسیار مفید است این گیاهان عبارتند از:

 • خارخاسک: این گیاه در رفع مشکلات ادراری و مشکلات کلیوی بسیار موثر است. میتوانید عرق آن را تهیه کرده و یا آن را به صورت دمنوش میل بفرمایید.
 • خارشتر: این گیاه با داشتن خاصیت ادرار آور هم کلیه و مثانه را از عفونت‌ها پاکسازی می‌کند و هم به دفع  فوری سنگ کلیه کمک قابل توجهی می‌کند.
 • گزنه: دمنوش این گیاه حتی برای دفع سنگ‌های بزرگ هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. غیر از این در درمان عفونت‌های ادراری و کلیوی بسیار کاربرد دارد.
 • کاسنی: این گیاه بسیار ادرار آور است و می‌تواند به دفع  فوری بسیار کمک کند.
 • معجون سنگ کلیه: غیر از گیاهانی که به آن اشاره شد یک معجون سنگ کلیه هم وجود دارد که بهترین  معجون برای دفع سنگ کلیه است در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر این معجون مفید را بشناسیم.

بهترین معجون برای دفع

این معجون که از ترکیب عصاره گیاهانی چون خارشتر، خارخاسک، گزنه، کاسنی، شاهتره، بهارنارنج و … که تاثیر مستقیم آن‌ها در دفع فوری سنگ کلیه ثابت شده تولید شده است، به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه به فواید همه‌ی این گیاهان دسترسی یابید و شما را از مصرف چندین نوع عرقیجات و دمنوش راحت کرده آسانترین راه را در اختیار شما قرار می‌دهد. تاثیر مستقیم این معجون روی عفونت‌های ادراری و کلیوی آن را به بهترین معجون برای مشکل شما تبدیل کرده است. برای خرید معجون سنگ کلیه از طریق لینک زیر اقدام کنید.

سنگ کلیه در بارداری

سنگ کلیه در زنان باردار نسبت به زنان دیگر شایع تر است و اغلب در سه ماهه دوم و سوم خود را نشان می‌دهد. البته سنگ کلیه برای مادر و جنین خطرناک نیست اما در صورت عدم درمان سریع و به موقع می‌تواند باعث زایمان زودرس و اختلال در زایمان شود. ولی از آنجایی که نمی‌توان هر دارو و درمانی  را برای مادر باردار تجویز کرد فرایند درمان کمی مشکل‌تر از حالت عادی است. مادران باردار علاوه بر این‌که نمی‌توانند هر داروی شیمیایی را مصرف کنند در مصرف دمنوش‌ها و عرقیجات هم دستشان بسته است. البته می‌توانند مایعات زیاد بنوشند و با مشورت با دکتر متخصص درمان درست را پیش بگیرند.

کلام آخر

سلامتی مهم‌ترین نعمتی است که به ما داده شده است. بهتر است قبل از آنکه با مشکل مواجه شده و سلامتیمان به خطر بیفتد با تغییر رژیم غذایی و انتخاب یک رژیم غذایی سالم و همینطور سبک زندگی سالم این موهبت الهی را قدر بدانیم و از آن مراقبت کنیم.

ما در این مقاله سعی کردیم چند راه حل سریع برای دفع سنگ کلیه را به شما ارائه کنیم و در این راستا بهترین معجون برای دفع سنگ کلیه را به شما معرفی کردیم. امید است که این راهکارها مورد پسند شما قرار گرفته و شما را  در حل مشکلتان یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *